Sektor porodowy

Sektor porodowy

Komory porodowe zasiedlane są lochami na kilka dni przed planowanym porodem. Lochy przebywają tam w zależności od obranej technologii 18-42 dni po porodzie karmiąc i odchowując prosięta.
Lochy przebywają w regulowanym, metalowym jarzmie, które eliminuje i zapobiega przygniataniu prosiąt. Kojec dla prosiąt jest ogrodzony do wysokości 50 cm profilami z PCV z okuciami. Gniazda prosiąt są dogrzewane miejscowo aby stworzyć odpowiednie warunki dla prosiąt 26-32°C, a dla loch około 18°C.

Osobny sektor porodowy jest niezbędnym elementem w każdym gospodarstwie zajmującym się hodowlą trzody chlewnej. Przenoszone są do niego lochy na kilka dni przed planowanym dniem porodu i przebywają tam wraz z prosiętami przez daną ilość czasu po porodzie. W zależności od tego, jaka technologia zostanie w tym procesie wykorzystana, pozostają tam od 18 do 42 dni.

Sektor porodowy zaopatrzony jest w specjalne kojce porodowe, w których przebywają lochy wraz z prosiętami. Matki karmią i odchowują swoje młode, w specjalnie przygotowanych do tego celu kojcach. Te zapewniają odpowiednie warunki dla rozwoju prosiąt. Zabezpieczają je przed wszelkimi zagrożeniami, zapewniają im odpowiednią temperaturę.

Prosięta są niezwykle ważne dla każdej hodowli trzody chlewnej. Inwestowanie w jak najlepsze i jak najliczniejsze mioty prosiąt jest niezwykle ważne dla każdego hodowcy. Dbałość o prosięta, a także ich matki ma ogromne znaczenie. Muszą one mieć odpowiednie i bezpieczne warunki, które można im zapewnić poprzez odpowiednie wyposażenie sektora porodowego.

Kojce porodowe

Nasze kojce porodowe są bardzo wysokiej jakości. Wykonano je z trwałych, dobrych jakościowo materiałów.

Dzięki wykorzystaniu kojca prosięta są bezpieczne, gdyż niwelowane jest ryzyko przygniecenia ich przez matkę. Lochy przebywają w regulowanym, metalowym jarzmie. Prosięta natomiast w kojcu. Kojec jest ogrodzony do wysokości 50 cm profilami z PCV z okuciami kwasoodpornymi. Lochy mogą swobodnie karmić prosięta i przebywać z nimi bez ryzyka, że prosięta zostaną przez nie przygniecione.

Dla utrzymania odpowiednich dla prosiąt warunków ich gniazda są miejscowo dogrzewane, tak aby utrzymać temperaturę w granicach 26-32°C. W sekcji porodowej dla loch utrzymywana jest temperatura około 18°C.

Nasze kojce porodowe pozwalają utrzymać dobre i higieniczne warunki dla zwierząt. Są tak skonstruowane, aby zapewnić odpowiednie warunki dla prosiąt w pierwszych dniach ich życia.