Sektor tuczu

Sektor tuczu

Sektor na fermie przeznaczony do tuczu zwierząt od 30 do około 120 kg. Zwierzęta utrzymywane są w kojcach grupowych o obsadzie 20-40 szt., przy powierzchni 0,75-1m2/ szt. Karmienie do woli z automatów paszowych. Również w tym sektorze organizuje się komory tucznikowe w oparciu o zasadę: pomieszczenie puste – pomieszczenie pełne. Pozwala to na utrzymywanie w poszczególnych pomieszczeniach zwierząt w jednakowym wieku.

Wyposażenie tuczarni

W tuczarni odbywa się tucz zwierząt od około 30 kg do około 120 kg. W budynku tuczarni znajdują się kojce grupowe dla zwierząt (po 20 do 40 sztuk). W kojcach utrzymywany jest standard od 0,75 m2 do 1 m2 na każde jedno zwierzę. Zwierzęta są karmione do woli. Do tego celu wykorzystywane są automaty paszowe (których szeroka oferta znajduje się w naszym katalogu).

Organizuje się tutaj komory tucznikowe, oparte na zasadzie: pomieszczenie puste – pomieszczenie pełne. Dzięki temu w danych pomieszczeniach można pogrupować zwierzęta według ich wieku.

Odpowiednie wyposażenie tuczarni jest niezwykle ważne dla całego przebiegu procesu tuczu zwierząt. Odpowiednio zautomatyzowane budynki, wyposażone w odpowiednie urządzenia pozwolą na większą wydajność pracy i oszczędność pieniędzy. Tucz zwierząt będzie bardziej efektywny, a konieczne nakłady pracy mniejsze.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń, takich, jak paszociąg proces tuczu zwierząt przebiega sprawnie i bez zakłóceń. W naszej ofercie m.in. dostępny jest paszociąg spiralny paszociąg łańcuchowy oraz linowo-krążkowy. Każdy z nich to wysokiej jakości produkt, sprzyjający automatyzacji gospodarstwa.

W naszej ofercie mamy również silosy paszowe. Do zaoferowania mamy silosy z blachy oraz włókna szklanego o różnej pojemności. Nasze silosy są wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Oferujemy także wagi pod silos i przenośniki ślimakowe.

Paszociągi spiralne i łańcuchowe

Paszociąg spiralny pobiera paszę z silosu i transportuje ją do automatu paszowego. Nasz paszociąg spiralny to wysokiej jakości produkt. Posiada motoreduktor 1,1 kW lub 1,5 kW z jednostką kontrolną, jarzmo pojedyncze, but pod silos wraz z zasuwą, rury transportowe oraz spusty paszy. Działaniem paszociągu zarządza sterownik i czujniki.

Nasz paszociąg łańcuchowy, a właściwie paszociąg łańcuchowo-krążkowy może posiadać spusty paszy lub dozowniki o pojemności 6 l i 9 l, siloadapter 450 mm, kosz zasypowy pojedynczy lub podwójny. Paszociąg posiada jednostkę napędową 1,5 kW oraz 2,2 kW. Rury transportowe są wykonane ze stali ocynkowanej lub kwasoodpornej. Koła narożne posiadają żeliwny wsad. Łańcuch transportujący jest ocynkowany.

Profesjonalne wyposażenie tuczarni jest niezwykle istotne dla każdego gospodarstwa, a paszociąg łańcuchowy, jak i spiralny to jedne z elementów świetnie się do tego nadających.

Automaty paszowe

Oferowane przez TerraExim automaty paszowe pozwalają na automatyzację tuczarni. Zmniejszają one ilość koniecznej do wykonania przez pracownika pracy. Karmienie zwierząt jest bardziej efektywne i mniej pracochłonne. W naszym asortymencie mamy kilka rodzajów automatów paszowych począwszy od automatów skrzyniowych po tubomaty. Można w nich ustawić kilka trybów dozowania paszy, automaty są jedno- lub kilkustanowiskowe. Nasze produkty są praktyczne i łatwe w czyszczeniu, nie mają ostrych elementów, które mogłyby powodować skaleczenia u zwierząt.

W swoim asortymencie posiadamy np. automaty paszowe dla tuczników AP-TIZER MAXI. Ten typ automatu ma 11 różnych możliwości ustawień dozowania paszy. Przeznaczony jest dla zwierząt o wadze 15-120 kg i ma 40 l pojemności. Mamy także automat paszowy dla warchlaków i tuczników R3, przeznaczony dla zwierząt o wadze 6-120 kg z 24 trybami dozowania paszy o pojemności 95 l. i wiele innych.

Silosy paszowe

Nasza oferta obejmuje również silosy paszowe. Mamy silosy wykonane z blachy ocynkowanej, czarnej malowanej, falistej oraz silosy paszowe z włókna szklanego.
Silosy z blachy ocynkowanej lub czarnej malowanej wyposażone są w 3 okienka, rurę zasypową oraz rurę odpowietrzającą. Są dostępne w trzech rozmiarach (3, 5 i 8 t)
Inne, łatwe w montażu, silosy, wykonane z blachy falistej, ocynkowanej, posiadają mieszczący się w leju właz, dzięki któremu dostęp do wnętrza silosu jest łatwy i szybki. Zamontowany okapnik sprawia, że woda nie ścieka po leju. Dzięki temu, że silos jest napełniany od góry i na środek, pasza się nie rozwarstwia. Silos posiada łagodnie wyprofilowane kolanka zasypu. W wyniku zastosowania tego zabiegu, w dużym stopniu niwelowane jest rozbijanie pasz granulowanych w czasie załadunku. Okienka zamontowane w silosie pozwalają na monitorowanie stanu zapełnienia silosu. Ten rodzaj jest dostępny w 7 rozmiarach.

Silosy paszowe z włókna szklanego są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Nie są wykonane z metalu, a co za tym idzie nie rdzewieją. Utrzymują stabilniejszą temperaturę niż silosy metalowe. Nie odkształcają się pod wpływem temperatury. Posiadają okienka, za pomocą których można cały czas monitorować stan ich zapełnienia. Ze względu na niezwykle gładką powierzchnię wewnątrz, pasza nie zatrzymuje się ani nie osadza na ścianach.

Wyposażenie tuczarni nie jest łatwe, ale z naszą pomocą wszystko stanie się szybsze, sprawniejsze i łatwiejsze.